74V1T77STR
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
74V1T77STR
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic Latches
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Delay Time - Propagation : 5.3ns
Series : 74V
Package : Tape & Reel (TR)
Logic Type : D-Type Transparent Latch
Supplier Device Package : SOT-23-5
Output Type : Standard
Mfr : STMicroelectronics
Independent Circuits : 1
Voltage - Supply : 4.5V ~ 5.5V
Circuit : 1:1
Package / Case : SC-74A, SOT-753
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Current - Output High, Low : 8mA, 8mA