TC275TP64F200WCAKXUMA1
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
TC275TP64F200WCAKXUMA1
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded Microcontrollers
Package / Case : 176-LQFP
Number of I/O : 112
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) : 3V ~ 5.5V
DigiKey Programmable : Not Verified
RAM Size : 472K x 8
Program Memory Type : FLASH
Connectivity : ASC, CANbus, Ethernet, FlexRay, HSSL, I²C, LINbus, MSC, PSI5, QSPI, SENT
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
EEPROM Size : 64K x 8
Program Memory Size : 4MB (4M x 8)
Oscillator Type : External
Peripherals : DMA, WDT
Product Status : Active
Core Size : 32-Bit Tri-Core
Mounting Type : Surface Mount
Series : AURIX™
Supplier Device Package : PG-LQFP-176-2
Data Converters : A/D 40x12b, 6 x Sigma-Delta
Mfr : Infineon Technologies
Core Processor : TriCore™
Speed : 200MHz