74F280SCX
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic Parity Generators and Checkers
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : 74F
Logic Type : Parity Generator/Checker
Supplier Device Package : 14-SOIC
Mfr : onsemi
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Voltage - Supply : 4.5 V ~ 5.5 V
Base Product Number : 74F280
Package / Case : 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Current - Output High, Low : 1mA, 20mA