IS61LPS12836EC-200B3LI
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
IS61LPS12836EC-200B3LI
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 4.5Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 165-TFBGA (13x15)
Memory Type : Volatile
Mfr : ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Clock Frequency : 200 MHz
Voltage - Supply : 3.135V ~ 3.465V
Access Time : 3.1 ns
Package / Case : 165-TBGA
Memory Organization : 128K x 36
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, SDR
Base Product Number : IS61LPS12836
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 4.5MBIT PAR 165TFBGA
Contact Now
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 4.5Mbit Parallel 200 MHz 3.1 ns 165-TFBGA (13x15)