CY2X013LXI100T
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Programmable Timers and Oscillators
Count : -
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Bulk
Series : -
Supplier Device Package : 6-CLCC (5x3.2)
Mfr : Cypress Semiconductor Corp
Current - Supply : 125 mA
Voltage - Supply : 2.375V ~ 3.6V
Package / Case : 6-CLCC
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Frequency : 100MHz
Type : Oscillator, Crystal
Base Product Number : CY2X013
Description : CLOCK GENERATOR
Contact Now
Oscillator, Crystal IC 100MHz 6-CLCC (5x3.2)